كتاب سنت و جايگاه آن در شريعت اسلامي

كتاب سنت و جايگاه آن در شريعت اسلامي

 

كتاب سنت و جايگاه آن در شريعت اسلامي

كتاب سنت و جایگاه آن در شریعت اسـلامی نوشته دكتر مصطفى سباعی از مهمترین کتابها در بخش سیرت و سنت نبوى در كتابخانه عقیده می باشد... این كتاب به دلیل اینكه جایگاه سنت نبوی را در اسلام مورد بحث قرار می دهد دارای اهمیت بزرگی است. همه می دانیم که از آنجائی كه الله متعال بیان و تفسیر كتابش را بعهده پیامبرش واگذار نموده، برای او نیز گواهی داده است كه آنچه كه می گوید...

 

كتاب سنت و جایگاه آن در شریعت اسـلامی

كتاب سنت  و جایگاه آن در شریعت اسـلامی نوشته  دكتر مصطفى سباعی از مهمترین کتابها در بخش سیرت و سنت نبوى در كتابخانه عقیده می باشد.
این كتاب به دلیل اینكه جایگاه سنت نبوی را در اسلام مورد بحث قرار می دهد دارای اهمیت بزرگی است همه می دانیم که از آنجائی كه الله متعال بیان و تفسیر كتابش را بعهده پیامبرش واگذار نموده، برای او نیز گواهی داده است كه آنچه كه می گوید وحی ازطرف الله متعال است:  (وَمَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى * إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْیٌ یُوحَى). [النجم: 4] ..

هنگامی كه پیامبر علیه السلام دارای چنین شأن ومنزلتی از طرف الله متعال است، الله متعال تعالی پیروی وفرمانبرداری ایشان را واجب، وعصیان ونافرمانی آن حضرت را حرام گردانده است، و می فرماید: (أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ). [النساء: 59] .. ((خدا را اطاعت كنید ورسول الله را اطاعت نمائید)).
وهمچنین خدای متعال از آن كسانی كه پیامبر را میانجی وحاكم در میان خود قرار نمی دهند، ودر مقابل فرمان ایشان سر تسلیم فرو نمی آورند ایمان را نفی می كند ومی فرماید:

(فَلا وَرَبِّكَ لا یُؤْمِنُونَ حَتَّى یُحَكِّمُوكَ فِیمَا شَجَرَ بَیْنَهُمْ ثُمَّ لا یَجِدُوا فِی أَنْفُسِهِمْ حَرَجاً مِمَّا قَضَیْتَ وَیُسَلِّمُوا تَسْلِیماً). [النساء: 65]. ((نه! سوگند به پروردگارت كه آنان مومن بشمار نمی آیند تا زمانیكه در اختلافاتشان تو را حكم و داور قرار ندهند، وسپس ملالی در دل خود از داوری تو نداشته وكاملا تسلیم تو باشند)) ..


داونلود کتاب سنت و جایگاه آن در شریعت اسـلامی
جایگاه سنت در قانونگذاری

امیدواریم که این کتاب مورد استفاده برادران وخواهران مسلمان واقع گردد ..